NEW YORK


New York je nejlidnatější město Spojených států amerických. Oficiálně se jmenuje City of New York případně New York city. To proto, aby bylo odlišeno od státu New York, ve kterém se tomto město nachází.

New York byl založen v roce 1625. Protože se o to zasloužili Nizozemci, původní název zněl New Amsterdam. V roce 1664 přebrali město Angličané a změnili jeho jméno na dnešní známý New York.

Žije zde více než 8 550 000 obyvatel. Třicet šest procent se nenarodili v USA. Největší zastoupení mají přistěhovalci z Dominikánské republiky, Číny, Mexika, Ekvádoru a Haiti.

Při návštěvě New Yorku byste neměli minout:

  • Empire State building = Jeden z nejznámějších mrakodrapů v New Yorku. Má 103 pater. Postaven byl v roce 1931. Čtyřicet let si pak držel post nejvyšší budovy světa.
  • Statue of Liberty (Socha Svobody) = O Soše Svobody určitě všichni slyšeli. Stojí na ostrově Svobody. Zhotovili ji v roce 1886 jako připomínku na pomoc v boji o nezávislost, kterou v roce 1776 dostali američtí osadníci od Francie.
  • Central Park = Central Park je velký obdélníkový park v městské části Manhattan. Nabízí odpočinek v přírodě uprostřed rušného města. Nachází se zde řada soch.

Letenky

Nejvýhodnější letenky koupíte u nás!
Nejvýhodnější letenky koupíte u nás!

Zpáteční letenky od 9 203 korun


Jednosměrné letenky od 4 410 korun

*Ceny letenek se mohou měnit. Uvedené ceny nemusí být aktuální! 


Rezervujte: