MAGAZÍN

Srí Lanka láká stále více turistů z celého světa, kteří sem odjíždí za dobrodružstvím i poznáním zcela odlišné kultury. Oficiální název zní Srílanská demokratická socialistická republika a jedná se o ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Možná ještě nemáte vybraný cíl pro svou dovolenou a pořád vybíráte, kam vás vaše kroky zavedou. My...

Název města Los Angeles se obvykle zkracuje na pouhé L.A. Nachází se ve státě Kalifornie, u hranice s Mexikem. Los Angeles se dělí na 114 městských částí. Jednou z nich je známý Hollywood.

Dubaj je jednoznačně městem budoucnosti. Nachází se ve Spojených Arabských Emirátech a každoročně se stává cílem několika tisíců turistů, kteří sem jezdí za nezaměnitelnou kulturou, nádhernými památkami i luxusním stylem života.

Brusel je hlavní město Belgie a zároveň jedním z nejvýznamnějších měst Evropské unie. Sídlí zde některé její instituce, zároveň tady sídlí také NATO. V Bruselu se užívají dva úřední jazyky: francouzština a nizozemština.

Oslo je hlavní město Norska. Leží na jihovýchodě země. V minulosti bylo velmi významným severským přístavem. I dodnes sehrává v námořní přepravě důležitou roli. Vedle toho je neméně důležitým železničním uzlem. Nachází se zde také velké letiště.

Benátky jsou malebné italské město, které je postavené na laguně. Proto jsou tolik obklopeny mořem a místo ulic zde najdete kanály. Největší z nich se jmenuje Canal Grande. Je dlouhý asi 4 km a široký přibližně 70 m. Prochází středem města a je tou nejdůležitější dopravní tepnou. Plují po něm vodní autobusy. V Benátkách se totiž vůbec nepoužívají...

Kapské město je hlavní město Jihoafrické republiky. Sídlí zde parlament. Původně se jednalo o první evropskou kolonii v Africe. Proto se město často označuje jako Mother City, tedy mateřské město.

Na výběr dovolené je ideální čas. Pokud si také chcete odpočinout mimo naši zemi, je dobré vědět, na co se při výběru zaměřit. Poradíme vám několik hlavních věcí.

Lisabon, hlavní město Portugalska, zvaný někdy i "město sedmi pahorků" je nejzápadnější město Evropy. Mnohými je považován za nejkrásnější město Evropy a samotní Portugalci jej přezdívají bílým městem.

Mnoho lidí si myslí, že do některých destinaci se skoro nelze dostat protože je to drahé. Ovšem někteří jsou na omylu. Přes cestovní kanceláře (dále jen CK) je to totiž třeba o 20 tisíc dražší. Jak tedy na levnější dovolenou do zahraničí?