MAGAZÍN

Petrohrad je druhé největší město Ruska. Leží na u ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Žije zde přes pět miliónů obyvatel. Město se dělí na 18 obvodů.

Berlín je hlavní město a zároveň spolková země Spolkové republiky Německo. Město procítěné historií se spoustou zajímavých a jedinečných míst k navštívení. Město, které se stalo symbolem moderního životního stylu v Evropě. Berlín, město milionů lidí a milionů chutí a vůní.

Edinburgh je více než 2000 let staré město. Zažilo Římany i Kelty. Prošlo několika válkami, morovými ránami i obléháními. Není tedy divu, že je Edinburgh opředen spoustou záhad a legend. Má jít o město s největším výskytem paranormálních jevů v Evropě. Některá místa Ediburghu však svou aktivitou převyšují ostatní.

Cestování je výzva. Pokaždé, ať už se vydáte kamkoli. Když se řekne cestování, většina lidí si okamžitě představí partičku přátel s batůžky na zádech, dobrou náladou a mapou v ruce. Jasně, pořád platí, že ve dvou (nebo klidně ve třech, čtyřech či pěti) se to dobře táhne. Ale nemusí to být pravidlem. Ne nadarmo jsou mezi námi tací,...

Srí Lanka láká stále více turistů z celého světa, kteří sem odjíždí za dobrodružstvím i poznáním zcela odlišné kultury. Oficiální název zní Srílanská demokratická socialistická republika a jedná se o ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Možná ještě nemáte vybraný cíl pro svou dovolenou a pořád vybíráte, kam vás vaše kroky zavedou. My...

Název města Los Angeles se obvykle zkracuje na pouhé L.A. Nachází se ve státě Kalifornie, u hranice s Mexikem. Los Angeles se dělí na 114 městských částí. Jednou z nich je známý Hollywood.

Dubaj je jednoznačně městem budoucnosti. Nachází se ve Spojených Arabských Emirátech a každoročně se stává cílem několika tisíců turistů, kteří sem jezdí za nezaměnitelnou kulturou, nádhernými památkami i luxusním stylem života.

Brusel je hlavní město Belgie a zároveň jedním z nejvýznamnějších měst Evropské unie. Sídlí zde některé její instituce, zároveň tady sídlí také NATO. V Bruselu se užívají dva úřední jazyky: francouzština a nizozemština.

Oslo je hlavní město Norska. Leží na jihovýchodě země. V minulosti bylo velmi významným severským přístavem. I dodnes sehrává v námořní přepravě důležitou roli. Vedle toho je neméně důležitým železničním uzlem. Nachází se zde také velké letiště.

Benátky jsou malebné italské město, které je postavené na laguně. Proto jsou tolik obklopeny mořem a místo ulic zde najdete kanály. Největší z nich se jmenuje Canal Grande. Je dlouhý asi 4 km a široký přibližně 70 m. Prochází středem města a je tou nejdůležitější dopravní tepnou. Plují po něm vodní autobusy. V Benátkách se totiž vůbec nepoužívají...