LONDÝN


Londýn je hlavní město Spojeného království, velkoměsto na břehu řeky Temže.

Žije zde přibližně 8,5 milionů lidí, mezi nimiž převažují Britové a Irové. Protože ale celých 37 % obyvatelstva tvoří přistěhovalci, potkáte zde také mnoho dalších národností, mezi nimiž převládají Indové, Bangladéšané, Pákistánci či Afričané.

Londýn se rozkládá na území 1 572 km². Tato velká plocha se dělí na centrální City of London a dalších 32 obvodů, např. známý Westminster, Tower Hamlets nebo Kensington and Chelsea.

Londýn je plný zajímavých míst. Turisté by určitě neměli minout: 

  • Tower Bridge = Tower Bridge je zvedací most. Pochází z konce 19. století. Je typický dvěma věžemi. Jeho délka činí 244 m
  • Westminsterský palác = Palác je známý svou věží, které se nesprávně říká Big Ben. Ve skutečnosti je Big Ben název pro největší zvon této věže. Ve Westminsterském paláci sídlí parlament.
  • Buckinghamský palác = Buckinghamský palác je sídlo anglické královny. Oblíbenou turistickou atrakcí je výměna zdejší stráže.
  • Greenwich park = Londýnem prochází nultý poledník. V Greenwichském parku je tento poledník zakreslen. Můžete se zde vyfotit jednou nohou na východní a druhou na západní polokouli.

Letenky

Nejvýhodnější letenky koupíte u nás!
Nejvýhodnější letenky koupíte u nás!

Zpáteční letenky od 1 324 korun


Jednosměrné letenky od 637 korun

*Ceny letenek se mohou měnit. Uvedené ceny nemusí být aktuální! 


Rezervujte: