Z pražského letiště.

Největší letiště na našem území je bezkonkurenčně letiště Václava Havla umístěné na okraji Prahy. Jaké novinky toto letiště čekají? Nejen to, ale i další zajímavosti nebo videa Vás čekají v následujících řádcích.

Letiště Václava Havla Praha uvedlo do zkušebního provozu nové stání pro dálková letadla

V rámci realizace krátkodobých rozvojových plánů letiště uvedlo do provozu novou odletovou čekárnu s novým letadlovým stáním. "Nově otevřené letadlové stání s odletovou čekárnou je reakcí nejen na neustále rostoucí počet odbavených cestujících, ale také na zvyšující se počet dálkových linek operovaných z Letiště Václava Havla Praha. Tou poslední oznámenou je přímá denní linka společnosti United Airlines do Newarku, která bude uvedena do provozu v červnu příštího roku," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Korean Air nasadí od října Dreamliner na linku ze Soulu do Prahy

Od 29. října se nejen nadšenci letadel z celé České republiky mohou těšit na nový stroj, který společnost Korean Air nasadí na pravidelnou linku Praha - Soul. "Nasazení stroje Boeing 787 Dreamliner na trase z Prahy do Soulu umožní cestujícím mířícím do Asie komfortnější cestování v jednom z nejmodernějších a zejména nejtišších letadel současnosti. Jeho využití v Praze tak bude odpovídat našemu odpovědnému přístupu k udržitelnému rozvoji, především řešení hlukové zátěže z leteckého provozu," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. "Jedná se také o skvělou ukázku toho, jak se linka, která je v provozu od roku 2004 exponenciálně vyvíjí a nabízí cestujícím stále více služeb na palubě," dodal Řehoř. Nasazení nového stroje komentoval také Yeong Ho Choe, generální manažer letecké společnosti Korean Air pro region CEE - "Jsme velmi rádi, že můžeme cestujícím mezi Prahou a Soulem představit nejmodernější letoun z naší flotily. Pevně věřím, že Dreamliner pozitivně přispěje k upevnění pozice Korean Air v Praze, která zároveň patří mezi nejoblíbenější evropské destinace."

United Airlines míří do Prahy, od června budou létat do Newarku

Pražské letiště se dočká dalšího mezikontinentálního spojení. Od června příštího roku bude americká společnost United Airlines létat z Prahy do Newarku. "Již za prvních sedm měsíců letošního roku došlo k meziročnímu navýšení počtu cestujících na přímých letech do USA a Kanady o 82 %. Můžeme tak očekávat, že po spuštění nové linky do Newarku dojde k ještě dalšímu významnému nárůstu," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. "Otevření nové linky navíc jednoznačně potvrzuje velký potenciál přímých leteckých spojení mezi Českou republikou a USA, který dlouhodobě sledujeme," dodává Václav Řehoř.

------------------------------------

Chcete se o novinkách a aktualitách z pražského letiště dozvídat jako první? Sledujte facebook letiště Václava Havla!

------------------------------------

V závěru článku pro Vás máme několik videí z dílny Radka Našince, jehož tvorbu můžete sledovat především na jeho youtube kanálu nebo na facebooku.

Zdrojem informací a části textu je web letiště Václava Havla. Zdrojem videí je archiv Radka Našince.