Proč cestovat sám?

Cestování je výzva. Pokaždé, ať už se vydáte kamkoli. Když se řekne cestování, většina lidí si okamžitě představí partičku přátel s batůžky na zádech, dobrou náladou a mapou v ruce. Jasně, pořád platí, že ve dvou (nebo klidně ve třech, čtyřech či pěti) se to dobře táhne. Ale nemusí to být pravidlem. Ne nadarmo jsou mezi námi tací, kteří nedají dopustit na cestování "single" - tedy výpravami za dobrodružstvím, na které se vydáte jen vy. A nikdo jiný.

2+2 důvody proč cestovat sám

Možná se vám to zdá jako nějaké science fiction a vůbec si neumíte představit, že byste se do světa vydali sami. A víte co? My pro vás máme celkem 4 přesvědčující důvody, které vám ukážou, že cestovat sám není vůbec špatný nápad. Tak jdeme na to!

Za prvé: rozhodujete jen sami o sobě

A to je obrovská výhoda, kterou schválně zařazujeme hned na začátek. Když cestujete sami, nemusíte na nikoho brát ohledy. Můžete dělat to, co chcete dělat, můžete jíst to, co chcete jíst, můžete se vydat cestou, která se vám líbí, a spát můžete taky, kde se vám zrovna zachce. Žádné braní ohledů na někoho dalšího, žádné hlasování nebo dohadování se, co a jak bude. Jedete si podle svého scénáře a to je super.

Za druhé: naučíte se něco o sobě

Druhým důvodem, proč stojí za to cestovat sám, je lepší sebepoznání. Možná si říkáte, že se znáte nejlépe, že vás nikdo nemůže znát líp. Jasně, na tom asi něco pravdy bude. Přesto jsme ale přesvědčeni o tom, že jedině až tehdy, kdy se vydáte někam do světa bez někoho dalšího, odhalíte takové stránky svého já, o kterých jste doposud neměli ani tušení. A to je teprve to pravé dobrodružství.

Za třetí: seznámíte se s novými lidmi

Pokud je člověk sám, daleko snadněni se seznamuje. Ano, platí to i v běžném životě, ale během cest stejně tak. Pokud se vydáte do světa na vlastní pěst a bez doprovodu někoho dalšího, dáte se do řeči s daleko více lidmi, nežli kdybyste šli po boku nejlepšího kamaráda.

Za čtvrté: začnete si vážit vztahů

Ať už to budou vztahy přátelské, rodinné nebo třeba milostné - jakmile se někam vydáte sami, brzy přijdete na to, jak moc máte rádi lidi okolo sebe a jak vám na vašich cestách chybí. Ve volném čase budete přemýšlet nad tím, jak těm druhým dát najevo, že jsou pro vás důležití. A také přijdete na to, že se s nimi často hádáte kvůli věcem, které ale vůbec nejsou podstatné.