Pro život do Karlových Varů

Popularita Karlových Varů již není tak velká jako v časech minulých,hlavně mezi ruskými turisty zájem o toto nejznámější české lázeňské město klesá. Pro mne to byl o důvod víc, navštívit tento životadárný klenot západních Čech, nacházející se na soutoku řek Ohře a Teplé. 

Vydejme se oživit Karlovy Vary svojí přítomností a ony na oplátku probudí život v nás, podobně jako se to přihodilo prosté ženě Georgii Byrdové ve hvězdně obsazeném komediálním snímku Poslední prázdniny. Ta zde po letech strávených ubíjejícím stereotypním životem a diagnózou nevyléčitelné choroby našla konečně odvahu žít, plnit si sny a otevřít své srdce lásce.

Pobyt zde si můžeme samozřejmě stejně jako ona zpříjemnit některými lázeňskými procedurami a popíjením minerální vody s obsahem přes 40 prvků periodické soustavy potřebných pro lidský organismus. Jaký to životabudič!

MLÝNSKÁ KOLONÁDA

je největší karlovarskou kolonádou. Vyvěrá v ní hned pět minerálníchpramenů.

Jsou to:

  • Pramen knížete Václava

  • pramen Rusalka

  • Mlýnský pramen

  • Skalní pramen a pramen Libuše.

Toto město má jistě své kouzlo v každé roční době, ale já s nostalgií vzpomínám na uvolněné procházky po podzimním sluncem zalitých kolonádách, s lázeňskou oplatkou v ruce. Přes říčku teplá vede mnoho zdobných můstků a v užších uličkách na břehu Vás může chvilkami přepadnout dojem, že se nacházíte v Benátkách.

Jako pomyslnou sladkou tečku za mým pobytem zde jsem zvolila výlet lanovou dráhou. Tato lanovka nedaleko od Grand hotelu Pupp - jednou z dominant Karlových Varů, vyváží turisty na Jelení skok a dále k rozhledně Diana, která se nachází na Výšině přátelství. Zde se návštěvníci mohou občerstvit v restauraci a po zdolání sto padesáti schodů cihlové rozhledny si vychutnat pohled na karlovarskou krajinu a vrcholky Krušných hor, kde mé srdce zaplesalo a já už tehdy věděla, že se tam zas jednou ráda vrátím.

Pro naši cestovatelskou stránku napsala Iveta Laštovková (www.stehovavyptacek.cz)