Porovnali jsme portály pro nákup jízdenek!

728x90

Ať už cestujete po České republice nebo se chystáte na "trip" do zahraničí, není rozhodně naškodu rezervovat si některé služby, například ubytování, dopředu. Pokud nechcete cestovat letadlem nebo autem, naskytuje se zde otázka, jak se do cílové destinace dopravíte. V případě, že jste se rozhodli pro železniční dopravu, je také potřeba vyřešit otázka nákupu jízdenek. Nejjednodušší je rozhodně nákup u pokladny na nádraží. Avšak po příchodu soukromých dopravců už se nemusí jednat o nejlevnější a nejvýhodnější variantu a to nemluvíme o cestování vlakem v zahraničí. Porovnání nabídek nejrůznějších dopravců dnes nabízí rezervační portály. Tři z nich si porovnáme a zhodnotíme.

Trainline

Webová aplikace Trainline nabízí rezervaci jízdenek na vlak i autobus a to hned ve 36 zemích. Jednoduchý design webu na první dojem zaujme a podle nás působí velmi přehledně. Pro srovnání portálů jsme vybrali dvě trasy = Praha - Brno a Berlín - Paříž (termín - 5. října). Po jednoduchém zadání konkrétních požadavků na odjezdovou a cílovou destinaci a výběru termínu začíná zhruba 10ti vteřinové čekání na výsledky hledání. Nejlevnější jednosměrná jízdenka na vlak zde vychází na astronomických 1 031 korun českých, zatímco jízdenku na autobus zde pořídíte už za 103 korun! Na trase Berlín - Paříž nám ceník vlakové dopravy klesl na spodní hranici 3 090 korun, autobusem se dopravíte za 1 185 korun.

Závěrečné hodnocení: Aplikaci Trainline spíše nedoporučujeme. Cena jízdenek na vlakové spoje je přemrštěná...

GoEuro

Portál GoEuro nás po zklamání z první recenze znovu naladil na pozitivní myšlení. Jednoduchý design webu, který je přehledný a podporuje český jazyk u nás sbírá pozitivní body. Zajímavé je také zobrazení napovídající trasy, které lidé z Vaší lokality také hledali. Pokud tedy nejdete na jistotu, můžete se nechat inspirovat. Nabídka spojů, ale i ceny jsou několikanásobně příznivější než u konkurence. Jednosměrná jízdenka na vlak z Prahy do Brna zde vychází na 103 korun!  Jízdenka na trasu Berlín - Paříž zde pak vychází na příjemných 2 575 korun.

Závěrečné hodnocení: Na rozdíl od Trainline můžeme GoEuro jedině doporučit. Jednoduchý design i skvělá cena a možnosti platby nás ohromili a můžeme Vám zaručit, že při našich dalších cestách služby GoEuro rozhodně využijeme. 

RailEurope

Posledním soutěžícím o pozici nejlepšího rezervačního portálu je RailEurope. Jako u předchozích webů musíme i v tomto případě pochválit uživatelsky přívětivé rozložení obsahu webu. Mínus udělujeme za nemožnost nastavit český jazyk. Tím nejzásadnějším problémem jsou však znovu a opět ceny. Jízdenka mezi českými velkoměsty vyjde na 1 198Kč. 

Závěrečné hodnocení: Zde pouze dodáme dvě informace. 1) Portál RailEurope v našem hodnocení obsadil třetí místo. 2) Je to zároveň místo poslední a tudíž Vám RailEurope v žádném případě nedoporučujeme!

Co říct na závěr? Z porovnání je více než jasné, že za naší redakci Vám pro rezervaci/nákup jízdenek můžeme doporučit aplikaci GoEuro. Až tedy příště budete cestovat vlakem, vzpomeňte si na tento článek a vyzkoušejte nákup jízdenky přes internet.