Objevujeme Itálii

Itálie není jen destinací dovolenkářů, kteří hledají relax a pohodu u moře. Na své si zde přijdou také milovníci kultury či historických památek. Žádnému cestovateli by na mapě jeho toulek neměl chybět špendlík zapíchnutý do měst Řím, Benátky nebo Milán. Jaká další místa navštívit, se dozvíte v následujících řádcích.

Řím

Necelých třicet kilometrů od pobřeží Středozemního moře najdeme hlavní město Itálie. Řím je známý především pro Koloseum, amfiteátr kruhového tvaru, který známe z tisíců fotografií. Nezapomeneme také na Pantheon, starověký kamenný chrám nebo náměstí Forum Romanum.

Benátky

Naše putování Itálií zná další zastávku. Zaměříme se na město postavené na laguně, na malebné Benátky. Místo ulic zde povětšinou naleznete kanály, vyzkoušet rozhodně musíte i místní taxíky známé jako gondoly. A když Vás kochání se vodními toky omrzí, zajděte se podívat na baziliku svatého Marka, která je nejznámějším benátským kostelem.

Gardské jezero

Další místo, které dnes alespoň pomyslně navštívíme, nese název Lago di Garda, tedy Gardské jezero. Největší italské jezero na mapě hledejte na severu země mezi Pádskou nížinou a Alpami. Můžete si zde vyzkoušet windsurfing nebo se jen kochat místní faunou a florou. Po obou březích jezera vede silnice Gardesana, jezero si tak můžete prohlédnout i z pohodlí Vašeho vozu. Perlou jezera je městečko Sirmione, nachází se zde největší a nejdůležitější římská vila Grotte di Catullo.

Verona

Jedním z pomyslných klenotů Itálie je i město Verona. Jedná se o druhé největší město regionu Benátsko. Verona je město mnoha galerií a pamětihodností. Ve městě se také střetává hned několik uměleckých směrů. Nalézt zde můžeme několik gotických i románských staveb. Historické centrum města je navíc od roku 2000 zařazeno na seznam kulturního děditství UNESCO.

Křížem, krážem...

A kam dále? V Itálii je spousta dalších míst, které stojí za návštěvu. V krátkosti zmíníme kupříkladu Milán, druhé největší italské město nebo Janov, kde můžeme obdivovat katedrálu San Lorenzo z roku 1118.

Jak vidíte, Itálie hraje všemi barvami. Stačí si jen vybrat!