Na výlety po Česku

Poznávejte nová místa také v roce 2019. Za krásami přírody, kulturními památkami či atrakcemi nemusíte ale hned cestovat do zahraničí. I Česká republika nabízí řadu míst, které stojí za návštěvu. Hned 12 jich je dokonce zapsáno na seznamu kulturního děditství UNESCO. O tom, že cestování po naší zemi má smysl se Vás pokusíme přesvědčit i v následujících řádcích. Dostanete od nás totiž tipy na výlety po Česku, které opravdu stojí za to! 

Hrad Karlštejn

Naší krasojízdu začínáme ve Středočeském kraji. Nedaleko města Berouna se nachází hrad Karlštejn. Z Prahy se na hrad, založený českým a římským králem a pozdějším císařem Karlem IV., dostanete pohodlně vlakem linky S7 (cca. 35 minut jízdy). Při návštěvě hradu můžete volit hned ze 3 prohlídkových okruhů, podíváte se do soukromých prostor císaře Karla IV. nebo do kaple sv. Kříže. Na hradě se také každoročně koná vinobraní, které láká tisíce turistů.

Lednicko-valtický areál

Přesouváme se nedaleko hranic s Rakouskem. V okrese Břeclav leží nejrozsáhlejší komponovaná krajina v Evropě, Lednicko-valtický areál. Obdivovat zde můžeme dva zámky (Lednice, Valtice), Lednické rybníky nebo uměle vysázený Boří les. Zapomenout nesmíme ani na Apollónův chrám nalézající se na břehu Mlýnského rybníka.

Český Krumlov

Pokud nevíte kudy z nudy, vyrazit můžete do města Český Krumlov. Nedaleko Českých Budějovic můžete zhlédnout představení v divadle s otáčivým hledištěm, podívat se na středověké centrum města zapsané na seznamu UNESCO, vydat se musíte také na někdejší sídlo krumlovských vévodů, na zámek Český Krumlov.

Novoroční předsevzetí

Začátek nového roku, roku 2019 Vám také nahrává možností dát si cestovatelské novoroční předsevzetí. Tak schválně, kolik českých památek ze seznamu UNESCO stihnete letos navštívit? Své výlety si můžete zpříjemnit hledáním pokladů. Takzvaný geocaching je v posledních letech velmi populární a veškeré potřebné informace o něm naleznete bez problémů na internetu.