Na výlet do Drážďan

Máme pro vás tip na pěkný výlet do zahraničí: do německých Drážďan. Poznáme na něm historii města, podíváme se do nádherných zelených zahrad a navštívíme zoologickou zahradu.

Památky, které byste neměli minout


1. Frauenkirche

Frauenkirche je evangelicko-luterský kostel, v češtině by jeho název zněl Kostel Panny Marie.

Na jeho místě stály různé kostely již od 11. století, avšak chrám, jaký známe dnes, se začal budovat teprve ve století osmnáctém. Ve skutečnosti však ani tento kostel není tím, na který se teď chodíme dívat. Frauenkirche s sebou nese smutné vzpomínky na 2. světovou válku: V roce 1945 byl kompletně zničen náletem na Drážďany.

Ruiny kostela byly na místě ponechány 45 let jako připomínka války. Na obnově se začalo pracovat až koncem roku 1989. Zasloužila se o to občanská iniciativa, kterou založil významný virtuos a dirigent Ludwig Güttler. Vybrat dostatek peněz netrvalo dlouho, s projektováním a novou výstavbou už to bylo trochu komplikovanější. Nový kostel byl vysvěcen v roce 2005. Chrám je kouzelný sám o sobě a vezmeme-li v potaz jeho historii, zaujme ještě mnohem víc.

2. Zwinger

Zwinger je komplex barokních budov se zahradou. Původně mělo jít o nádvoří zámku, zámek však nikdy nepostavili. Součástí Zwigngeru je například pavilón se zvonkohrou či různé galerie, ve kterých jsou k vidění např. významné obrazy či sbírka porcelánu.

Odpočinek v parku

Po prohlédnutí památek vyrazte do největšího drážďanského parku Großer Garten. Je velmi rozhlehlý, nachází se v něm spousta zeleně a tři jezírka. Pokud se vám ho nechce procházet pěšky, nevadí. Vede zde úzkokolejná trať Drážďanské zahradní železnice. V provozu je vždy od dubna do října. Jedna okružní jízda stojí šest euro.

Do ZOO za koalou

Drážďanská zoologická zahrada se nachází na území Großer Garten. Není nijak výrazně rozlehlá, ale velmi pěkná, zvířata mají nové moderní výběhy i pavilony, které se snaží maximálně simulovat jejich přirozené prostředí. Chová přes tři sta druhů zvířat, v jako jedné z málo zoologických zahrad v Evropě zde uvidíte koalu. Dále stojí za zmínku třeba orangutani či tučňáci. Dětské vstupné stojí osm euro, vstupenka pro dospělé pak dvanáct.

Zde naše výletování končí. Zdálo se vám toho málo? Věřte, že není. Čeká vás hodně nabitý den! Přejeme vám, abyste ho prožili v radosti.

Napsala Karolína Klosová, autorka blogu www.kajinblog.cz.

.