Na co hledět při výběru dovolené?

Na výběr dovolené je ideální čas. Pokud si také chcete odpočinout mimo naši zemi, je dobré vědět, na co se při výběru zaměřit. Poradíme vám několik hlavních věcí.

Stanovte si rozpočet

První a nezbytný krok je stanovení vašeho rozpočtu. Ujasněte si, kolik chcete za dovolenou dát a podle toho vybírejte vhodnou destinaci. Mezi ty levnější rozhodně patří Tunisko, Turecko, stejně jako Egypt. Zde není problém pořídit dovolenou i za několik tisíc na osobu. Když se podíváme na destinace dražší, kde ceny startují na desetitisících, je to třeba:

  • Španělsko a Portugalsko
  • Kanárské ostrovy
  • Exotické destinace

Hotely vybírejte podle recenzí

Nádherné fotografie v katalogu, líbivé popisky, doporučení zaměstnanců. Toto všechno najdete v nabídkách cestovních kanceláří a agentur. Při výběru správného hotelu se více soustřeďte na uživatelské recenze. Nejlépe včetně fotografií. Ideálním výchozím bodem není jenom česká Invia, ale také portál Tripadvisor, nebo stále hojně používaný web Holidaycheck. Všude tam najdete jak slovní, tak i fotografické recenze.

Možnosti cesty porovnávejte objektivně

Mnoho lidí má zafixováno, že když jede celá rodina, je nejlepší možností vlastní auto. V nákladech na palivo může vycházet opravdu nejlevněji. Máte však započteny veškeré náklady? Poplatky za průjezdy tunely a průsmyky, dálniční poplatky, případné pokuty, nebo stravu na 1 - 2 dny? A také nehmotnou věc, kterou je pohodlí? Rázem už se letecká doprava nezdá tak nedostupná. Hlavně proto, že většina běžných dovolených je realizována s využitím nízkonákladových aerolinek.

Nebojte se místního jídla

Když jedete do resortu vzdáleného několik kilometrů od centra nejbližšího města, je all inclusive stravování v podstatně nezbytností. Když je váš hotel v centru dění, není vždy ideální. Možnost stravovat se v místních podnicích může být levnější, chutnější, ale i rozmanitější. Stejně tak, když si vyrazíte sednout na skleničku. Pokud nutně neplánujete trávit dovolenou u bazénového baru, a plánujete i trochu více akce než ležení na pláži, nemusí se taková forma nutně vyplatit.