Malinké město Vizovice vás určitě okouzlí

Když se řekne Vizovice, spousta z vás si určitě představí Jelínkovu slivovici, Trnkobraní a hudební festival Masters of rock. Vizovice však umí okouzlit i jinak. Přijměte pozvání a pojďte si je důkladně prohlédnout. 

Do Vizovic se dostanete autobusem (ty jezdí ze Vsetína a několikrát denně až z Ostravy), nebo přes Otrokovice vlakem.

Dominantou města není likérka, nýbrž zámek

Zámek postavili v letech 1750-1776 v moderním barokním stylu. Budova má tvar písmene U. Zámek je přístupný veřejnosti, nabízí dva prohlídkové okruhy. V okolí zámku je rozlehlý park s rybníkem, nabízející nekonečné možnosti procházek a dokonalý klid k odpočinku.


Poznáváme okolí

Blízké okolí Vizovic nabízí celou řadu naučných stezek.

1. Naučná stezka Vizovické prameny

Tato naučná stezka vám na sedmi zastaveních představí 12 sirných pramenů. Trasa měří 14 kilometrů a je vhodná jak pro pěší, tak pro cyklisty.

2. Naučná stezka Vizovické vrchy

Tato naučná stezka má rovněž 14 kilometrů. Turisty seznamuje nejen s přírodními zajímavostmi, ale také s tragickými událostmi druhé světové války, které postihly vizovické okolí.

3. Naučná stezka Janův hrad

Janův hrad je zřícenina dřívějšího Prokopovského dvora na Janově vrchu. Naučná stezka vás seznámí s jeho zajímavou historií.

4. Naučná stezka Vařákovy paseky

Trasa je dlouhá 16 km a má celkem 15 zastavení. Návštěvníci se dozví vše, co se týká území mezi Javorníky a Vizovickými vrchy: od informací o tamější fauně i flóře přes slavné rodáky po smutné vpády cizích vojsk.

A teď by to chtělo něco sladkého!

Jak se po prohlídce zámku a absolvování některé z naučných stezek nejlépe odměnit? Přece výbornou čokoládou v Zámecké čokoládovně! Najdete ji přímo v budově zámku. Zařízení interiéru dokonale odpovídá okolnímu prostředí, na zdobených křeslech si budete připadat jako princezny a hrabátka. V nabídce je káva, horká čokoláda, zmrzlina, obrovský výběr ručně vyráběných pralinek a čokoládových figurek. Obzvlášť doporučuji specialitku jménem Zámecká pochoutka - jedná se o zmrzlinu přelitou horkou čokoládou. Je to vážně dobrota!