Lyžovačka v Alpách bez obav

Jsou lidé, kteří zimu označují jako nejhorší roční období. Naproti nim existuje řada lidí, kteří zimu naopak milují. Krásné vločky, nádherná zasněžená krajina, sníh křupající pod nohami a k tomu konečně příležitost si pořádně zalyžovat. Zatímco někomu stačí české sjezdovky, náročnější lyžař si nedokáže představit sezónu bez dovolené v Alpách. Už jste si vybrali cíl své letošní cesty?

Lyžařská střediska, která stojí za to

Češi nejčastěji navštěvují Kaprun a Brixental, či Livigno. Lyžařských středisek, která stojí za to, je ale mnohem víc. Zde jsou některé z nich:

· Portes du Soleil
Středisko se rozkládá na pomezí Francie a Švýcarska. Patří k těm největším v Evropě. Lyžovat zde můžete na mnoha sjezdovkách, jejichž délka dohromady činí neuvěřitelných 650 km. Tratě jsou spíše snadné až středně náročné obtížnosti, takže pokud očekáváte pořádný adrenalin, měli byste hledat jinde.

· Val Gardena
Val Gardena leží v Itálii. Potěší všechny lyžaře - včetně těch náročných, kteří hledají obtížné tratě. Ve Val Gardena se mimo jiné nachází Saslong, což je 3,5 km dlouhá trať, na které se pravidelně koná světový pohár mužů.

· Zermatt
Zermatt najdete na hranicích Itálie a Švýcarska. Jedinečnost tohoto střediska spočívá v tom, že vás zdejší lanovky vytáhnou do velmi vysokých nadmořských výšek - do téměř 4 000 m n. m.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Správný výběr lyžařského střediska vám ovšem šťastnou dovolenou nezaručí. Stát se může cokoliv. Počítat musíte i s tím, že během lyžování onemocníte nebo se vám stane nějaký úraz. Abyste zbytečně neriskovali, je důležité si před cestou zařídit cestovní pojištění. Horečku vám sice nesníží, bolest bohužel neutiší, ale zajistí vám včasnou a kvalitní lékařskou péči. A to je v takovém případě důležité, nemyslíte? Možností, kde uzavřít cestovní pojištění, máte celou řadu. Zajistit vám ho může vaše například zdravotní pojišťovna, často bývá cestovní pojištění součástí platební karty.

Tip pro vás

Cestovní pojištění na míru si můžete sestavit u pojišťovny Axa. Vše jde vyřešit online - rychle a jednoduše.