Luhačovice, město k aktivnímu odpočinku

O lázeňském městečku Luhačovice jste už určitě slyšeli. Nachází se ve Zlínském kraji, zhruba třicet kilometrů autem od krajského města. Jsou proslulé léčebnými prameny, divadelním festivalem, koncerty, folklorními událostmi. Rozhodně vám stojí za návštěvu!

Léčebné prameny

Do Luhačovic se lidé jezdí léčit především se žaludečními a dýchacími potíži. Prospívá jim tam čistý vzduch a léčebné prameny. Tím nejznámějším je Vincentka. Dalšími známými, o nic méně zdravými, jsou například Ottovka nebo pramen Dr. Šťastného. Všechny prameny jsou volně přístupné, můžete si z nich nabírat podle libosti. Jen Vincentka je trochu omezená - návštěvníci k ní mohou pouze v otevírací době a odnést si mohou maximálně 1l.

Relaxace i pohyb

Luhačovice nabízejí mnoho možností k relaxaci i k pohybu. Je jen na vás, jaký si pobyt uděláte. Lázeňská kolonáda je ideální pro lenivé procházky a posedávání na lavičkách. Hotely nabízejí různé masáže, vířivky, perličkové koupele apod. Aktivnější návštěvníci rádi využijí bazény nebo příjemnou stezku k přehradě, kolem které se dá procházet, běhat či jezdit na kolečkových bruslích.

Výlety do okolí

Když vám po nějaké době přestanou Luhačovice stačit, vůbec to nevadí. Pravidelně odtud jezdí vlaky i autobusy, kterými se můžete vydat na výlety do okolí.

 • Zlín
  Vydejte se po stopách Tomáše Bati! Ve Zlíně se můžete podívat do Baťova institutu nebo třeba na výhled ze známého mrakodrapu 21. Trolejbusem se ze Zlína dostanete do jedné z nejkrásnějších českých ZOO, do ZOO Lešná.
 • Vizovice
  Vizovice jsou známé především Rudolfem Jelínkem, Trnkobraním a hudebním festivalem Masters of rock. Věděli jste ale, že se zde nachází nádherný barokní zámek s rozsáhlou zahradou? Po prohlídce si můžete zajít do Zámecké čokoládovny, její nabídka kvalitní čokolády potěší každý jazyk.
 • Uherské Hradiště
  Město zářící Slováckým folklorem zaujme už samotným nádražím. Navštívit zde můžete například Slovácké muzeum, prohlédnout si Kostel Nanebevzetí panny Marie, synagogu, radnici a další nádherné památky.
 • Bílé Karpaty
  Jasná volba pro milovníky hor!

Napsala Karolína Klosová, klosova.webnode.cz