Léto na pražském letišti v číslech.

Již před nedávnem jsme na našem webu publikovali článek, ve kterém zástupci předních českých poskytovatelů cestovatelských služeb zhodnotili letošní letní sezonu. Vyjádřili se zástupci společností, jako je Invia, Letenkujeme.cz nebo RegioJet. Jak se však dařilo pražskému letišti Václava Havla se dozvíme v následujících řádcích.

Podle oficiálních webových stránek letiště (prg.aero) první místo v nejvíce odbavených cestujících jako obvykle obsadil britský Londýn. Následovala ho Moskva, Paříž či například Frankfurt - oblíbená přestupní stanice na dálkových letech. 

"Letišti Praha se také během letošní letní sezóny, kdy celkově letecký provoz nad Evropou výrazně posílil, podařilo udržet trend pomaleji rostoucího počtu leteckých pohybů. Zatímco počet odbavených cestujících v letních měsících rostl více než 9% tempem, počty leteckých pohybů meziročně vzrostly o 6 %. To je dobrá zpráva především s ohledem na kvalitu života v okolí letiště," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

V kurzu byli tradičně také dovolenkové destinace. Nejlépe si vedla Antalye, pozadu však nezůstali ani některé řecké ostrovy. Dohromady vzrostl počet cestujících na těchto linkách o celých 34%.

"Na Letišti Praha jsme úspěšně zvládli další velmi náročnou letní sezónu, a to především díky neobyčejnému pracovnímu nasazení zaměstnanců letiště. Letos se nám navíc podařilo nejen odbavit více cestujících, ale během plného provozu také realizovat celou řadu důležitých rozvojových projektů, například novou centrální bezpečnostní kontrolu na Terminálu 2, rekonstrukci karuselů na zapsaná zavazadla nebo nové letadlové stání pro dálková letadla na Terminálu 1. Právě tyto kroky jsou nezbytné pro rozvoj letiště a úspěšné zvládnutí jeho provozu do dalších let," říká Václav Řehoř. 

Pokud Vás zajímají další informace. Podívejte se na webové stránky letiště - prg.aero.


*Zdrojem informací je web letiště Václava Havla - prg.aero