Letní Vídeň na kolech

Hlavní město Rakouska je proslulé svými nádhernými vánočními trhy. Omezovat návštěvu Vídně pouze na prosinec je však škoda. V dnešním článku vám navrhneme, jak ve Vídni strávit příjemný letní den.

Do Vídně se pohodlně dostanete vlakem. Přímé spoje jezdí z Prahy a z Bohumína, přistoupit do nich můžete na řadě větších stanic. Přestože některé vlaky pokračují ještě o dvě stanice dál, vystupte na hlavním nádraží, tedy na Wien Hauptbanhof. Nebo můžete využít autobusové spojení Eurolines - jízdenky již za 190 korun kupujte zde!

Vypůjčte si kolo a vyrazte!

Projet se na kole vám dá možnost poznat Vídeň z úplně nové perspektivy. Sdílená kola známe i z větších českých měst. Stanice k vypůjčení/vrácení kola jsou po celé Vídni. Na hlavním nádraží mají navíc kancelář. Vřele vám doporučuji vyrážet právě odtud. Kola se dají půjčovat na kreditní kartu, ale nemusí to vždy fungovat. V takovém případě vyplníte formulář v kanceláři a za vratnou zálohu si vypůjčíte speciální turistickou kartu, se kterou si kolo můžete půjčovat bezstarostně celý den.


Možná se ptáte na cenu půjčovného - žádný strach, první hodina je vždy zdarma. Díky tomu můžete jezdit zadarmo po celý den: stačí před každou ukončenou hodinou vyhledat nejbližší stanici, kolo vrátit a vypůjčit si jiné. Ach ta česká vychcanost...

Schönbrunn

Letní sídlo Habsburků bývá na vánočních zájezdech opomíjeno, jelikož se nachází trochu dál od centra. V létě a s kolem ovšem není návštěva žádný problém. Proto využijte situace a vyrazte. Cestou si dávejte pozor, zda jedete po cyklostezkách, docela se na tom bazíruje.

Schönbrunn je nádherný zámek s rozlehlou zahradou. I přes mraky turistů si tam najdete klidné místo k odpočinku. V zahradě je několik velkých zajímavých kašen. Určitě stojí za to vyjít na kopec ke Glorietu, odkud je nádherný výhled - na samotný Gloriet ani nemusíte. V areálu zahrady se nachází také ZOO. Je sice malá, ale za to v ní chovají pandu a koalu.

Do centra!

Až se dostatečně pokocháte, osedlejte znovu kolo a vydejte se do centra (opět jen a pouze po cyklostezkách). I když ho třeba znáte z vánočního období, v létě vypadá úplně jinak. Zahrady Hofburgu jsou krásně rozkvetlé. Věděli jste například, že před sochou Mozarta jsou květiny vysazeny tak, aby vytvořily houslový klíč?

Vídeň je na jaře nebo v létě jednoduše nádherná! Až nebudete vědět, kam na výlet, vzpomeňte si na tento článek. Určitě se vám tam bude líbit!


Napsala Karolína Klosová, autorka blogu kajinblog.cz