Leo Express si první rok na německých kolejích pochvaluje!

Už rok uplynul od navázání spolupráce české dopravní společnosti Leo Express a společnosti FlixTrain. Společnými silami provozují denně linku Berlín-Frankfurt-Stuttgart už od 24. srpna loňského roku.

"Naše služby uspokojují poptávku po alternativní, udržitelné a ekologické přepravě. Německo má obrovský liberalizovaný dopravní trh, na kterém se chceme dále rozvíjet a který chceme propojit s tím českým prostřednictvím trasy Praha-Berlín," říká CEO Leo Express Peter Köhler.

Novinky na spojích Leo Expressu v Německu:

  • Stal se druhým největším open-access dopravcem v Německu
  • Spoj Berlín-Frankfurt-Stuttgart je již měsíc provozován denně, od čtvrtku do neděle vyjíždí dokonce dvakrát denně
  • Vlaky zastavují ve městech Berlín - Wolfsburg - Göttingen - Kessel - Fulda - Hanau - Frankfurt nad Mohanem - Darmstadt - Weinheim - Heidelberg - Vaihingen - Stuttgart.
  • Leo Express si pronajal dvě moderní elektrické lokomotivy Siemens ES64-U2 pro navýšení kapacity na trase Berlín - Stuttgart pro rychlost 200 km v hodině
  • Navýšil svou přepravní kapacitu v Německu o 10 vagonů

Zhruba před měsícem se také společnost stala prvním soukromým osobním dopravcem na polských železnicích. V budoucnu chce firma propojit české a německé železniční sítě především díky trase Ex5 Praha - Bad Schandau - Berlín.


Zdroj informací, části textu a fotografie: Leo Express