JAL převezme první A350 XWB

Letecká společnost Japan Airlines (JAL) letos podle plánu převezme první letoun Airbus A350. Bude se tak jednat o první stroj v barvách aerolinky vyrobený továrnou Airbus.

Společnost si doposud objednala 31 strojů typu A350. Celkově pak firma Airbus registruje objednávky 48 dopravců na celkem 894 letadel. První letoun pro JAL je již ve finální fázi montáže ve francouzské megatovárně v Toulouse.

Společnost plánuje nasadit stroj nejprve na hlavní vnitrostátní lety. Slibuje si tak zvýšení komfortu a rychlosti přepravy na jednotlivých tratích. První by měl vzletět v září na lince Haneda-Fukuoka. Později společnost využije A350 i na mezinárodní lety. Je tak možné, že budeme Airbus A350 moci vyzkoušet například na letech z Vídně, kde Japan Airlines operuje linky do Tokia.

 Airbus A350 XWB je nejtišší ze všech "twin-aisle" letadel. Nabízí cestujícím a posádce maximální komfort pro nejpohodlnější létání. Předpokládá se, že po oznámeném konci výroby A380 se stroje A350 stanou vlajkovými loděmi společností objednávající svá letadla u evropského Airbusu.