Jak na levné cestování?

Mnoho lidí si myslí, že do některých destinaci se skoro nelze dostat protože je to drahé. Ovšem někteří jsou na omylu. Přes cestovní kanceláře (dále jen CK) je to totiž třeba o 20 tisíc dražší. Jak tedy na levnější dovolenou do zahraničí? 

V prvé řadě

Je důležité si vybrat destinaci, datum a počet osob. Samozřejmě také záleží na typu Vaší dovolené (relax, turistika, poznávací, ...).

Když už si vyberete destinaci

Když už si vyberete destinaci, tak je velmi důležité zjistit, jak se můžete dopravit na hotel z letiště, zda-li je možnost půjčení auta, jak zde funguje městská hromadná doprava (jestli vůbec), jaké jsou zde památky (pokud je to poznávací pobyt).

Jak sehnat letenky (poměrně levně)?

Existuje mnoho vyhledávačů letenek - Kiwi, Letuška, pelikan.cz, momondo.cz, Lucky2Go, mytrip.com a mnoho dalších. Záleží samozřejmě na Vás, odkud poletíte (Praha, Brno, Frankfurt, ...). Je dobré si dát pozor na počet přestupů a na dobu čekání mezi přestupy. Letenky do některých destinací se zdají, že nejsou úplně levné, ale záleží na tom, jestli si kupujete letenku i se zpáteční cestou. Vyhledávače letenek se snaží vždy vyhledávat ty nejlepší a nejlevnější. Pokud chcete dosáhnout nejnižší ceny, musíte mezi všemi vyhledávači porovnávat... Tipy na levné letenky naleznete také zde!

Ubytování

Na ubytování se zaměřují vyhledávače jako je Trivago, Booking.com, atd. Ono nejlevnější neznamená vždy nejlepší. Musíte si zjistit, co všechno je v ceně ubytování. Jestli chcete ALL INCLUSIVE, polopenzi nebo jen snídani. Zjistěte si, jak daleko se nachází hotel od letiště/od pláže, kde v okolí se dá dobře najíst, obchody, zajímavá místa atd. Ubytování můžete rezervovat také přes naší stránku. Stačí kliknout zde!

Uvedeme si to na příkladu

Destinace: Dominikánská republika

Počet osob: 2

Datum: 26. 6. - 3. 7. 2018

Letenka (Praha - Zurich - Putna Cana) - zpáteční cesta: 16 841Kč/os

Délka pobytu: 8 dní (7 nocí) + 2 dny let

Ubytování: Vista Sol Punta Cana Beach Resort & Spa (All Inclusive) - 22 751,- pro 2 osoby

Cena za 1 osobu na týdenní dovolené v Dominikánské republice: 11376 + 16841 = 28217 Kč/os

Musíte k tomu připočítat ještě nějaké peníze s sebou a cenu za cestovní pojištění, takže se ocitnete na přibližně 32 000,- za osobu, ale v některých CK se ocitnete až na čtyřiceti tisících Kč.

Závěr

Pokud chcete dosáhnout nejnižší ceny, je důležité porovnávat... Cestovní kanceláře doporučujeme pouze pro rodiny s dětmi, neboť je pro rodiny většinou připravený bohatý program. Dejte si také pozor na přestupy u kupovaných letenek. Někdy se stane, že Vám vyhledávač nabídne přestup dlouhý  i několik hodin! V případě, že si ani po tomto článku nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat s dotazem či nějakým konkrétním požadavkem!