FlixBus, RegioJet, EuroLines - porovnání mobilních aplikací!

V poslední době jsme často naráželi na facebook reklamu od FlixBusu na jejich mobilní aplikaci. Rozhodli jsme se tedy pro srovnání mobilních aplikací autobusových dopravců. Zvolili jsme tři konkurenty - tedy FlixBus, RegioJet a EuroLines. Čtětě v článku, jak to dopadlo!

RegioJet

Začněme českou společností Radima Jančury. Hodně jsme ocenili jednoduchý design aplikace, který je velmi přehledný a to i u výběru spojů a to i přesto, že jsme volili linku z Prahy do Brna, kde autobusy jezdí každých 30 minut. Trochu otravné bylo vyskakovací okno s informací, že nejsme přihlášeni a proto budeme muset platit převodem. Okno se totiž nezobrazilo jednou, ale téměř při každém prokliku na další krok. Tento problém však řeší přihlášení, díky kterému pak získáte možnost dalších služeb, jako například ukládání a hledání vašich jízdenek přímo v mobilním zařízení. Aplikace s "easy" designem nás potěšila a zaslouží si 8/10 bodů.

EuroLines

Aplikace EuroLines nás zklamalo hned ze začátku. Nenehcází se v ní totiž česká verze. Navíc jsme nikde nenašli možnost převést již zakoupené nebo rezervované jízdenky do aplikace. Aplikace tedy nabízí pouze vyhledávání spojů a následnou rezervaci a to nás u firmy takových rozměrů poměrně mrzí... EuroLines si zaslouží jen 5/10 bodů.

FlixBus

Asi nejlepší aplikaci v našem srovnání nabízí FlixBus. Nejen, že si zde můžete rezervovat jízdenku a nahrát již rezervováné jízdenky. Najdetete v ní také seznam všech zastávek společnosti nebo další užitečné informace třeba o stornování jízdenky. Líbí se nám také, že pokud zadáte pouze cílové či počáteční město namísto konkrétní zastávky v následujícím kroku při výběru spoje se vám zobrazí všechny zastávky daného spoje a linky! Aplikace má asi největší rozhraní ze všech tří porovnávaných a je také designově nejlepší. Zaslouží si rozhodně 10/10 bodů!