Atrakce, pro které musíte navštívit Florencii!


Chystáte sa na dovolenku v Taliansku? No už vás neláka obyčajné vylihovanie na pláži a bežný relax spojený s morom, opaľovaním a príjemným ničnerobením? Radi by ste tento krát zažili niečo zaujímavejšie? Chcete spoznávať nové veci? Čo tak začať návštevou najznámejších Talianskych oblastí a miest? Spravte si dovolenku iného typu. Čo tak toskánsko dovolenka s návštevou Florencie?

Prečo navštíviť práve Florenciu?

Pýtate sa prečo navštíviť práve Florenciu - takzvané hlavné mesto Toskánska v strednom Taliansku? Okrem toho, že toto mesto patrí medzi najdôležitejšie Talianske hospodárske centrá, takisto patrí medzi významné medzinárodné módne strediská. A asi tým najdôležitejším, čím sa môže Florencia pochváliť, je jej neoficiálne označenie - Mekka umenia - a s tým súvisí obrovské množstvo historických pamiatok, bohatých umeleckých diel a veľa ďalších krás. Historické centrum Florencie bola vďaka svojim kultúrnym a historickým pokladom zaradená v roku 1982 do zoznamu kultúrneho dedičstva Unesco.

No teraz sa pozrime na zopár zaujímavých tipov, ktoré navštíviť vo Florencii. A o ktorých ste doteraz možno ešte vôbec ani nepočuli:

1.Renesančná parfuméria.

Okrem "bežných" (snáď nám všetci historici, kulturológovia, antropológovia a špecialisti na umenie odpustia toto označenie) historických pamiatok ponúka Florencia veľmi zaujímavý skvost - príťažlivý hlavne pre všetky milovníčky a všetkých milovníkov vôní a parfumov:

Renesančná parfuméria vo Florencii.

Lepšie ako venovať sa napríklad najlepším pánskym vôňam, je určite možnosť zoznámiť sa s najznámejšími miestnymi vôňami a parfumami. Pretože táto parfuméria má viac než štyristo rokov a tak je toho naozaj veľa, čo vám môže ponúknuť.

Ak patríte medzi parfumových gurmánov a labužníčky, určite uvítate možnosť nechať si vyrobiť na mieru váš vlastný jedinečný parfum od skutočných majstrov parfumeristov. Takýto parfum patrí medzi najzaujímavejšie suveníry, ktorými sa môžete potešiť alebo nimi obdarovať svojich známych. Takéto parfumy vám na mieru vyrobia v parfumovom obchode na ulici Via Borgo Santa Croce

2. Vychýrená čokoláda vo Florencii

Kto z vás by povedal, že takéto celosvetové stredisko umenia a kultúry bude možno rovnako známe aj vďaka svojej skvelej čokoláde? Vedeli ste o tom, že v historickej kaviarni na Piazza della Signoria si môžete vychutnať možno najdrahšiu horúcu čokoládu, akú si vo svojom živote môžete dať? A verte tomu, že je dôvod na to, prečo je táto čokoláda taká drahá. Ak sa samozrejme neulakomíte a doprajete si túto obľúbenú maškrtu a miestnu špecialitu.

3. Bazilika vo Florencii

Popri potešení svojich chuťových a vonných zmyslov by ste určite nemali zabudnúť aj na "všednejšie" atrakcie Florencie. Rozhodne navštívte Baziliku Santa Croce, v ktorej mimo iného môžete nájsť aj hroby a pozostatky najznámejších niekdajších obyvateľov Florencie. Môžete tu však aj nájsť viacero krásnych malieb, sôch a najrôznejších fresiek či zaujímavý svätý kríž.

Florencia má toho oveľa viac, čo môže ponúknuť. Možno je však lepšie začať s menším množstvom atrakcií a vychutnať si ich tak oveľa viac do hĺbky. Namiesto unáhleného prebehovania od jednej atrakcie k druhej. Možno aj tu platí - radšej kvalitu namiesto kvantity.

Určite sa však rozhodnite podľa seba a svojho vkusu a postupne navštívte všetky najznámejšie atrakcie Florencie.